Choď na obsah Choď na menu
 


Celá stránka je interaktívna. Kontaktovať sa teda môžete aj komentárom ku ktorémukoľvek článku (podstránke, v každom zobrazení). Všeobecný komentár môžete vložiť aj v tejto rubrike alebo prostredníctvom e-mailu, telefónu:

 

e-mail: karolnagy77@gmail.com

 

tel.: 048/ 414 70 36

 

T-mobile: 0902 / 498 249


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Biskup Judák celebroval svätú omšu v kostole v maďarskej obci Pilišská Čaba

(Admin, 11. 2. 2013 12:53)

Biskup Judák celebroval svätú omšu v kostole v maďarskej obci Pilišská Čaba: http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20130211024

Biskup Haľko v Mlynkoch

(Admin, 27. 12. 2012 14:57)

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20121227040

odpoved

(P. Cirill, 16. 12. 2012 0:10)

Viackrat som pisal a odpoved som ne dostal. Preto som dal verejny komentár.
1. Moze, neviem dobre slovensky, ale viem, ako sa volam.
Ne mam meno Ferenc, ne pisem priezvisko tak "Kovalčík", aj meno Cyril.
KOVALCSIK CYRIL, OFM (Cirill Kovalcsik Ferenc, Kovalčík Cyril),
2. Tento termín tiez neni presny (rok), aj v Pilisskej Cabe, aj v Budapesti.
K 13. 8. 2000 – aj k 15. 10. 2001 – slúžil každú prvú nedeľu v mesiaci sv. omšu v slovenskom jazyku Kostol sv. Jozefa Budapešť, VIII. obvod, Námestie Mihálya Horvátha, každú druhú nedeľu v mesiaci v Kostole Narodenia Panny Márie Pilišská Čaba,
To je pravda: 2001 – aj k r. 2012 - maďarský duchovný vo františkánskom kláštore a kostole (počas víkendov) Nové Zámky,
3. Tento rok tiez ne presny k r. 2011 – profesor dejín na františkánskom gymnáziu v Szentendre. Aj predmeti chybaju.
4. Tento rok tiez ne presny
k r. 2012 – autor a administrátor web stránky františkánov v Nových Zámkoch v maďarskom jazyku – www.ersekujvarofm.5mp.eu,
To je pravda.
AUTOR: verejná fotogaléria: http://picasaweb.google.com/pcirill,
OCENENIA: 2003 – medaila primátora Nových Zámkov za oživenie najušľachtilejších tradícií v duchovnej a intelektuálnej oblasti: http://www.novezamky.sk/Samos/ocenenia/cena_primatora/pro_urbe/pro_urbe03.htm, 2010 - medaila Jánosa Eszterházyho za podporu maďarstva vo Felvidéku: http://www.pfa.hu/ferences_figyelo/ferences_barat_kituntetese
5. A este ne chapem, preco ste vydali moj emailovy adres, co nebolo verejne vydane. To je zneuzivanie s mojimi sukromnymi udajami.
6. Ako som prosil, a odpoved som nedostal, aj teraz prosim, vymazat moje osobne udaje. A uz dostal som "chvala vam" listky atd.
To je vsetko, co mozem vam pisat. A prosim vas pekne, nechajte ma v pokoji. Dakujem pekne.
7. Ako vidite, ne mam dobry pravopis. Do slovenskej skoly som ne chodil, ale rozpravam, aby som mohol komunikovat s slovenskymi veriacimi aj v Madarsku, aj na Slovensku. A potom prezijem toto zneuzivanie. Prosim, nechajte ma kludne pracovat a sluzit.
Dakujem pekne. Ked' ma ne pochopite, ne respektujete, co mozem robit?

?

(P. Cirill, 25. 11. 2012 23:51)

Nem adtam engedélyt a személyes adataim közlésére.
Amit írnak, az sem igaz.

Re: ?

(Admin, 27. 11. 2012 19:32)

Otec Kovalcsik Cirill zo Szentendre pri Budapešti a z Nových Zámkov píše - prekladám neodborne: "Nedal som vám osobné údaje o mojej osobe. Čo píšete, nioe je pravda."

Čo nie je podľa vás pravda? Uveďte, prosím konkrétne. Každú, prípadne nepravdivú informáciu rád opravím. Desať rokov publikujem podobné info o tisíckach katolíckych kňazoch a farnostiach a iných katolíckych inštitúciách. Žiadnu negatívnu reakciu som dosiaľ nezaznamenal (Okrem bývalého bohoslovca, ktorý bol zo seminára vylúčený). Čerpám výlučne z iných verejne publikovaných info, ktoré tiež nemusia byť úplne presné. Napríklad, na rozdiel od pomerne objektívneho maďarského katolíckeho lexikonu, prakticky všetky maďarské webstránky obcí a farností so súčasným alebo už len bývalým slovenským osídlením zamlčiavajú, že tam ešte nedávno žili aj Slováci, či tvorili tam väčšinu. NIKDY BY SOM SI VŠAK NEDOVOLIL NAPÍSAŤ, ŽE KLAMÚ.

Myslím si, že by mohlo ísť len o nedorozumenie vyplývajúce z vašej nedostatočnej znalosti slovenského jazyka. Navrhujem vám obrátiť sa na niektorého zo svojich slovenských priateľov, s ktorým by som poračoval v ďaľšej komunikácii.